Legendaarinen Ponke's Raceday järjestetään lauantaina 19.8 Vantaan
vauhtipuistossa, jolloin jaossa on Master of Lavanko titteli suomen nopeimmille
50/65cc kuskeille. Päivän aikana on luvassa tiukkaa kisaa ja hauskanpitoa.
Osallistumismaksu on 35€, joka sisältää ratamaksun ja ponderivuokran (maksu
paikanpäällä käteinen). Ilmoittautua voi alla olevalla lomakkeella tai
paikan päällä klo 10:30 asti, ennakkoon ilmoittauneille on luvassa Ponke's
henkinen yllätyslahja. Pitkän matkan takaa tuleville VMK tarjoaa
perjantaina saunan ja leiriytyjille ilmaisen sähkön.

Tervetuloa kisaamaan!

Ponkes ja VMK poppoo!

Menossa mukana:
Ponkes The Shop, Vans Store Helsinki, Superpark, LaRacing, StMotors,
Motopalvelu, Kirkkoparkki, Finnmx, Specialized ja Brandix.

Pistä meidän Instagram seurantaan niin pysyt vauhdissa mukana.
raceday_masteroflavanko


Aikataulu

09.00-10.30 ilmoittautuminen Ponkes rekalla
10.30-10-45 Kuljettajakokous Ponkes rekalla
11.00-11.15 50cc vapaat harjoitukset 15min
11.20-11.35 65cc Vapaat harjoitukset 15min
11-35-11.55 Radan kunnostus
12.00-12.10 50cc aika-ajot 10min
12.15-12.25 65cc aika-ajot 10min
12.30-13.25 Tauko 55min ohjeisohjelmaa (Ruokailu ja kanttiini auki)
13.30-13.45 50cc rataan tutustuminen (1kierros) + 1erä (10min+1kierrosta)
13.50-14.10 65cc rataan tutustuminen (1kierros) + 1erä (12min+1kierrosta)
14.15-14.45 Radan kunnostus
14.50-15.05 50cc rataan tutustuminen (1kierros) + 1erä (10min+1kierrosta)
15.10-15.30 65cc rataan tutustuminen (1kierros) + 1erä (12min+1kierrosta)
16.15 Palkintojenjako


Ilmoittautuminen

Kuljettajan tiedot:
Huoltajan tiedot: